• ASKENT PETROL LTD.ŞTİ
Takvim

Anasayfa


     KABİN (POLEN) FİLTRELERİ

   
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
KABİN FİLTRELERİ

 
Kabin Filtreleri olarak da anılan Polen filtreleri, sürücü kabinindeki klima sistemi ya da havalandırma sistemi için direk olarak dışarıdan alınan havanın süzülmesi için kullanılır. Modern araçların çoğu sadece konfor amaçlı değil güvenlik amacıyla da bu filtrelerle donatılmıştır.
Yorgunluk, saman nezlesi, göz sulanması, nefes darlığı çok net olarak sürücü refleksleri için olumsuz etkiye sahiptir. Gerçekten bunlar sürüş güvenliği için tehlikeler oluşturabilir. Sürücü kabinine alınan havayla gelen bu tür zararlı maddeler bu semptomlara sebep olabilir. Bu tür kirletici partiküllerin yoğunlaşması, mevsimler, hava şartları, sanayi yoğunluğu ve yol trafiği gibi nedenlerle oluşur. Hava filtresiz arabalardaki hava kirliliği dış ortamdan 6 kat daha kirliliğe ulaşabilir.
 
 

 
Atmosferik havada partikül boyutu aralıkları İnsan Solunum Sisteminin kirlilikten korunma yeteneği
 
Kirli havayı solumak insan sağlığı için olumsuz ve genellikle geri döndürülemez etkilere sahiptir. Kirletici maddelerin büyük çoğunluğu, solunum sisteminin kendi kendini temizleme yeteneği olan doğal koruma ve savunma mekanizmalarına rağmen, enfeksiyonların başlıca kaynağı olarak bronşlara ve alveollara girer. Filtre değişimi sırasında, kabin filtrelerinin verimliliği kolaylıkla görülebilir. Yapılması gereken tek şey, kullanılmış filtrenin yüzeyine göz atmaktır. Filtre üzerinde toplanan bu kirleticilerin akciğere solunacağının farkında olmak, arabada kabin filtresi kullanmanın muhtemelen en büyük gerekçesidir.
 

Emme öncesinde ve sonrasında filtre
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret107
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.28098.3141
Euro10.065710.1060
Hava Durumu
Saat